Všetky články

V kategórii sa nachádza 178 článkov.
Tajomstvo potravín alebo chémia na tanieri

Tajomstvo potravín alebo chémia na tanieri

Obchody preplnené nespočetnými druhmi potravín a potravinárskych produktov symbolizujú blahobyt. Dnešná moderná strava, pokiaľ chce na trhu uspieť, musí byť čo najchutnejšia, najtrvanlivejšia, najlepšie vyzerajúca... Pestrosť výrobkov, dlhá trvanlivosť, intenzita chutí a farebná mnohotvárnosť má bohužiaľ svoju daň, a to množstvo chemikálií, ktoré s jedlom konzumujeme .
Čítajte viac
Kvôli hladu niekedy nerozmýšľame

Kvôli hladu niekedy nerozmýšľame

Každý človek vie na základe všetkých svojich zmyslov čo je pre jeho telo najlepšie a čo mu najviac prospieva. Prvým dôležitým faktorom je uvedomiť si čo vlastne chceme. Chceme žiť plnohodnotný život plný vitality alebo sa chceme ráno budiť bez energie, prinajlepšom s pneumatikou okolo pása?
Čítajte viac
5 000 rokov starý budhistický recept

5 000 rokov starý budhistický recept

Tento prastarý recept na liek bol objavený v roku 1972 v budhistickom kláštore v tibetských horách. Jeho vek bol určený zhruba na 5 000 rokov. Pridajte 350 gramov drtehého cesnaku do pohára. Nalejte do toho 220 až 250 g 95 až 96%-ného alkoholu, rumu alebo inej liehoviny. Nádobu uzatvorte a umiestnite ju do ľadničky. Tam ju nechajte 10 dní. Na jedenásty deň hmotu prefiltrujte cez veľmi dobré...
Čítajte viac
Štítna žľaza a jej funkcia v našom organizme

Štítna žľaza a jej funkcia v našom organizme

Každá porucha štítnej žľazy spôsobuje celkové oslabenie organizmu. Normalizácia jej funkcie môže byť väčšinou obnovená za pomoci produktu Fortuna Vitae - originál prof. Turianica s aktívnym organicky viazaným jódom . Fortuna Vitae je unikátnym nástrojom na ochranu, prevenciu štítnej žľazy a jej celkovú regeneráciu.
Čítajte viac
Štítna žľaza podrobnejšie

Štítna žľaza podrobnejšie

Štítna žľaza produkuje hormóny, ktoré zabezpečujú látkovú premenu – metabolizmus. To znamená, že ovplyvňuje celý proces od absorbovania potravy až po získanie energie a látok potrebných pre vývoj, rast a správnu činnosť organizmu. Nefunkčnosť štítnej žľazy, má vplyv na vývoj celého organizmu. Jej funkciu kontroluje hypotalamus a hypofýza .
Čítajte viac
Naše telo o nás povie všetko

Naše telo o nás povie všetko

Naše orgány sú stimulované našim mozgom. To znamená, že nech Vám kto chce, čo chce hovorí, nejedná sa o žiadnu zablokovanú energiu, ale náš výtvor.   To, že máte v neporiadku žlčník, s najväčšou pravdepodobnosťou neznamená, že ste dostali vo výrobe zlý, ale skôr, že ste úspešne vytvorili jeho poruchu jeho nadmerným zaťažením a nedostatkom priestoru pre jeho rekonvalescenciu a...
Čítajte viac
Huba Reishi -

Huba Reishi - "Huba nesmrteľnosti a večnej mladosti"

V oblasti čínskej medicíny sa jej účinky využívajú už viac ako 2 000 rokov. Okrem overenej schopnosti omladzovať organizmus, Reishi obsahuje približne 200 rôznych vitamínov, z ktorých väčšina má antioxidačné účinky, preto je huba aj prírodným antioxidantom.
Čítajte viac
Vrodený samoliečebný pud

Vrodený samoliečebný pud

Slovensko má svetový objav hodný nobelovej ceny – bardejovčan Štefan Zakuťanský objavil pre svet doteraz neznámy pud. „Všetky živočíchy na svete, vrátane ľudí, majú vrodený samoliečebný pud, ktorý je zakódovaný v génoch každého živočícha. Toto je nová správa pre celý svet, ktorú Vám teraz oznamujem“.
Čítajte viac
Prevratná éra liečby našej mysle a tela

Prevratná éra liečby našej mysle a tela

Ľudstvo ešte nikdy nebolo tak blízko k poznatkom, ktoré otvárajú celkom nové možnosti uzdravenia ako práve dnes. Ako už vieme, ľudské telo, jeho orgány, dokonca bunky aj atómy je rovnako ako všetko navôkol súhrnom energie a vibrácii, ktoré vytvárajú celý vesmír, ako aj nás samotných. Práve na tomto významnom poznatku je postavená medicína informačného poľa, ktorá sa nevzťahuje na fyzické telo,...
Čítajte viac