Všetky články

V kategórii sa nachádza 197 článkov.
Lekcia pre dušu. Príbeh k zamysleniu

Lekcia pre dušu. Príbeh k zamysleniu

Pokiaľ sa stále pozeráte, odkiaľ sa vo Vašom živote berie toľko problémov, prečítajte si toto podobenstvo . Možno Vám pomôže pochopiť niečo pre Vás dôležité. Dve duše sedeli okolo okrúhleho stola a vyberali nasledujúce úlohy. Jedna z nich, silná a odvážna, vstala a pýtala sa: ,,Tentokrát idem na Zem naučiť sa odpúšťať. Pomôže mi s tým niekto?"
Čítajte viac
27 životných pravidiel od nepálskych mudrcov

27 životných pravidiel od nepálskych mudrcov

Celý svet je obsiahnutý v tvojom vedomí, v tom, akým spôsobom vnímaš skutočnosť. Neexistuje žiadne dobro ani zlo, je len pozitívne a negatívne. Podmienky a udalosti sa utvárajú podľa tvojho vzťahu k nim. Snaž sa vždy udržiavať v pozitívnej atmosfére, nezaťažuj sa negatívnymi emóciami a obavami. V tom je tajomstvo zdravia, krásy a harmónie. 
Čítajte viac
Cesta do rozprávky

Cesta do rozprávky

Boli ste už v krásnom lese, kde sa z mäkkého machu týčia k nebu vysoké stromy? Videli ste, ako títo velikáni napriek svojej majestátnosti miestami ustupujú nízkym kobercom trávy, z ktorých nesmelo vystrkujú svoje farebné hlávky drobné kvietky? Alebo lúče slnka, ktoré prenikajú pomedzi konáre stromov tvoriac žiarivé lúče, či tajomnú hĺbku lesa, ktorá láka niečím neznámym? Keď...
Čítajte viac
Sója v našej strave

Sója v našej strave

Z veľkého množstva sójových výrobkov, ktoré poznáme, sú jedine fermentované sójové výrobky skutočné vhodné pre naše zdravie. Prechádzajú totiž procesom fermentácie , počas ktorej sa zo sóje vo veľkom množstve odstraňujú rôzne toxíny tzv. antinutričné faktory.
Čítajte viac
Moderné jogurty klamú niekoľko generácii

Moderné jogurty klamú niekoľko generácii

Podľa výskumu nemajú jogurty žiadny pozitívny vplyv na chemické procesy v ľudskom zažívacom systéme. Vlastne sú jogurtové nápoje celkom neprospešné - telo nerevitalizujú ako tvrdia reklamné slogany ich výrobcov, uviedol Medpulse.
Čítajte viac
Očistná terapia olejom

Očistná terapia olejom

Olejová terapia je detoxikačná indická metóda a spôsob liečenia s mimoriadne priaznivými účinkami na ľudský organizmus. Ešte skôr ako s terapiou začnete, mali by ste venovať zvýšenú pozornosť duchovnej príčine Vášho ochorenia. Jedine jej pochopením a odstránením sa môžete skutočne vyliečiť a predísť tak opätovnému návratu akejkoľvek choroby!
Čítajte viac
Toto je život

Toto je život

Rob, čo miluješ a rob to často. Ak sa ti niečo nepáči, zmeň to. Ak nemáš rád svoju prácu, daj výpoveď. Ak nemáš dosť času, prestať pozerať televíziu. Ak hľadáš toho pravého alebo tú pravú, tak prestať. On alebo ona bude na teba čakať, keď začneš robiť veci, ktoré miluješ. Prestaň veľmi analyzovať, všetky emócie sú krásne. Keď niečo ješ, tak oceňuj každé jedno sústo. Život...
Čítajte viac
Pre lásku k planéte

Pre lásku k planéte

Intenzívna produkcia (veľkochov) zvierat je jedným z hlavných dôvodov globálneho otepľovania. Ročne zabijeme okolo 60 biliónov zvierat na uživenie 7 biliónov ľudí… 60 biliónov zvierat potrebuje veľa potravy. Oveľa viac, ako 7 biliónov ľudí. Takže vyrúbavame lesy a džungľu na pestovanie obilnín a kukurice, aby sme nakŕmili zvieratá, ktoré potom zjeme. Tisíce ton obilnín prevážame z...
Čítajte viac
Kráčajme ku zdraviu

Kráčajme ku zdraviu

Všetky ochorenia totiž veľmi úzko súvisia s našou stravou hlavne čo sa týka príjmu mäsových výrobkov, v ktorých sú obsiahnuté najrôznejšie druhy antibiotík, hormónov a ďalších chemických látok, ktoré sa touto cestou dostávajú aj do organizmu.
Čítajte viac